جوان ایرانشهر

وبلاگ مرجع شهرستان ایرانشهر

جوان ایرانشهر

وبلاگ مرجع شهرستان ایرانشهر

جوان ایرانشهر

پیام مرجع معظم تقلید حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی به جبهه جهادی منتظران خورشید

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و تحیت به آن جبهه محترم که به عنوان اردوهای جهادی مشغول خدمت گزاری می باشند.

با مطالعه منابع معارف اسلامی یعنی قرآن مجید و احادیث اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) این موضوع روشن می شود که هدف اسلام ساختن یک امت ممتاز و مقتدر و شرافتمند است. به عبارت دیگر ساختن « مدینه فاضله اسلام» یا بگوییم
« مدینه سعادت » است.

برای این منظور آیه ای از قرآن حکیم، امت اسلامی را با عبارت « کنتم خیر امه اخرجت للناس تامرون بالمعروف و تنهون عن المنکر و تومنون بالله»

شما جامعه مسلمان به دلیل این که امر به معروف و نهی ازمنکر می کنید و به خداوند ایمان دارید بهترین امت های جهان هستند، معرفی می نماید.

و نیز آیه ای با عبارت : « و کذلک جعلناکم امه وسطا لتکونوا شهداء علی الناس »

ما شما امت اسلامی را معتدل و به دور از افراط و تفریط قرار دادیم تا اسوه و الگو برای جهانیان باشید ، بیان می کند. و در این رابطه آیات قرآنی و احادیث اسلامی این خصایص و امتیازات را برای جامعه اسلامی - « یا مدینه سعادت » به این ترتیب شرح
می دهد:

جامعه ای که همه افراد آن مرد و زن و پیر و جوان با سواد هستند و در میان آن ها دانشمندانی که به اوج علم و دانش رسیده و علمایی که قله های علم و کمال را فتح کرده اند فراوان است.

جامعه ای که جهادگرانش در صفوف محکمی مانند پایه های پولادین برای جهاد در راه خدا صف کشیده اند و از جهت تجهیزات رزمی و آخرین اطلاعات علمی و فنی و قدرت دفاعی در حدی هستند که در دل دشمنان اسلام رعب و هراس ایجاد کرده اند و در هر مرحله از مراحل پیشرفت خود، گام جدیدی در راه تحکیم اسلام و ارزش های اسلامی برداشته اند. به علاوه با این اوصاف نیز شناخته می شوند:

«التائبون العابدون الحامدون السائحون الراکعون الساجدون الامرون بالمعروف والناهون عن المنکر و الحافظون لحدود الله بشر المومنین »

سپاهی و بسیجی و ارتش جهادگری که توبه کنندگان و عبادت کنندگان و خدا را حمد گویان و به سوی میدان های نبرد حرکت کنندگان ، انجام دهندگان رکوع و سجود و امر کنندگان به معروف و نهی کنندگان از منکر و محافظین حدود الهی هستند.

که بشارت باد به چنین مجاهدان از جانب خداوند بزرگ. ملتی که همه مردان و زنان به حکم انمّا المومنون اخوه برادران و خواهران هم هستند ور محیط صفا و صمیمیت زندگی می کنند واز حیات طیبه برخوردار هستند.

امتی که همه یک دل و یک جهت در سایه وحدت و اتحاد مانند اعضای یک تن هماهنگ و با یکدیگر مهربان و در برابر کافران مقاوم شدیدند. یعنی اشداء علی الکفار و رحماء بینهم می باشند.

جامعه ای استکبار ستیز و سلطه ناپذیر که ولن یجعل الله للکافرین علی المومنین سبیلا را نصب العین خود قرار داده اند و عزت و عظمت خود را با مفاد آیه « ولله العزه ولرسوله و للمومنین» به جهانیان ارائه می کنند.

جامعه ای که این امتیاز مخصوص و بزرگ را دارد که زمامدار و سرپرستش حضرت پیغمبر خدا (ص) و حضرات ائمه معصومین
( علیهم السلام ) و یا جانشین امام معصوم است.

جامعه ای که از لحاظ عقل و فرهنگ در سطحی هستند که همه حرف ها را می شنوند ولی قدرت انتخاب بهترین حرف ها را دارند فیتّبعون احسنه هستند. ملتی مستقل و سربلند که هرگز گرایش به کفار و سلطه پذیری در آن نه از جهت فرهنگی و نه از جهت سیاسی و اجتماعی دیده نمی شود.

جامعه ای که در آن نه فقر مالی وجود دارد و نه فقر فرهنگی ، ملتی که بنیان خانواده های آن بر اساس تقوا پی ریزی شده و حضور اجتماعی زنان و مردان تنها به منظور کمک به یکدیگر است و با مساعدت یکدیگر جامعه ای مترقی و متکامل می سازند.

امتی که اقتصاد آن براساس خود کفایی و تامین رفاه برای همه افراد پی ریزی شده است.

جامعه ای که به نور صداقت و امانت و قانونمندی و قضاوت به حق و عدالت روشن است و در آن نشانه ای از تیرگی هایی که رشوه و ربا و احتکار و تخلف به وجود می آورد اصلا به چشم نمی خورد .

ملتی که امنیت فکری و مالی و حیثیتی در آن کاملاً برقرار است.

ملتی که فرمان : « خذوا حذرکم» را به کار بسته و آمادگی فکری و روحی و رزمی و اقتصادی در برابر دشمن را سرلوحه خود قرار داده اند.

جامعه ای که همه افراد آن به یکدیگر با نظر احترام می نگرند و حقوق یکدیگر را مراعات می کنند و هرگز به غیبت و اهانت و اذیت یکدیگر نمی پردازند.

این ها که ذکر شد امتیازات مثبت این مدینه فاضله است و اما امتیازات منفی آن به این شرح است که این گروه هایی که ذکر
می شوند در آن، جا ندارند :

1. مُترَفین ( افراد عیاش و اشرافی و خودکامه)

2. مستکبرین ( طاغوت های سیاسی )

3. ظالمین

4. خائنین

5. متکاثرین (طاغوت های اقتصادی )

دین اسلام با ساختن چنین تمدنی و با ایجاد چنین مدینه فاضله ای در روزی که جهل و ظلم و انحطاط سراسر جهان را فرا گرفته بود طلوع کرد و با نور وجود خود جهانیان را از ظلمات و تیرگی ها نجات داد.

شما برای شاهد این گفتار به عرصه تمام علوم مفید اگر مراجعه کنید خواهید دید که اصطلاحات این علوم همه عربی بوده است و این مطلب نیز معلوم است که زبان عربی زبان اسلام و قرآن است و همه می دانند که اروپا و امریکا جنبه های مثبت تمدن خود را از اسلام گرفته و مدیون اسلام هستند.

متاسفانه بعدها در نتیجه حکومت های نالایقی که در کشور های اسلامی زمام امور مسلمانان را به دست گرفته و عملکرد آن ها استبداد و استعمار را به دنبال کشید، انحطاط و عقب ماندگی به وجود آمد.

و اکنون که الحمدلله تعالی انقلاب شکوهمند اسلامی که با دست توانای امام خمینی (ره) به وجود آمده و تحولی در سطح جهان به وجود آورده است؛ لازم است با بیداری و سعی و همت ، مردم متعهد ایران مخصوصاً جوانان عزیز، دانش پژوهان و مجاهدان اسلام به فکر تجدید حیات اسلامی با همان وسعت و عظمتی که داشته است بیفتند و زمینه را برای ظهور حضرت مهدی صاحب الزمان ارواحنا لتراب مقدمه الفداء آماده کنند.

در پایان از همه عزیزانی که در این کار مجاهدانه تلاش می کنند و به عنوان اردوهای جهادی مشغول خدمت به مردم مخصوصاً مناطق محروم هستند تشکر می کنم که بهترین و بالاترین اجر و ثواب را نثار خود نموده اند و موفقیت روز افزون همگان را از درگاه خداوند متعال مساُلت می نمایم .

 

29/4/1394

حسین نوری همدانی
  • sanaz safaei

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی